073-7786662
אמבר פרו – מעלונים ופתרונות נגישות או לחץ כאן ליצירת קשר
אמבר פרו – מעלונים ופתרונות נגישות

בלוג

מהי נגישות נכונה?

מהי נגישות נכונה?

חזרה לחדשות כיאה למדינה מתוקנת אנו מחויבים לציבור הנכים ובעלי המוגבלויות בישראל, אשר רק בשנים האחרונות החל לעמוד על זכויותיו ולגרום לכך שהמדינה ומוסדותיה, לרבות ביטוח לאומי והמועצות המקומיות, ייתנו לו את המגיע לו, יקפידו לקיים חוקים למען ציבור זה בישראל ויסייעו לו ליהנות מנגישות לכל מקום ומקום.

הדרך להגיע ליישום בשטח על ידי בניית מבני ציבור המותאמים לציבור הנכים ובעלי המוגבלויות, המעניקה נגישות לנכים עוברת כמובן דרך הקצאת משאבים לטובת קידום עניין חשוב זה. מילה אחרת למשאבים היא תקציבים ומילה אחרת לתקציבים היא כסף. כן כסף, הדבר הזה שכולנו חייבים כדי לחיות חיים הגונים ומכובדים, על אחת כמה וכמה חייב זאת ציבור הנכים ובעלי המוגבלויות אשר לו הוצאות רבות יותר וקשיים אמיתיים בהישרדות והסתגלות לחיים בעידן החדש.

הופכים את המרחב הציבורי והפרטי לנגיש עבור נכים ובעלי מוגבלויות

על מנת להוציא לפועל ולבצע את הדבר החשוב וההכרחי הזה, על מוסדות המדינה להגיע למודעות שציבור הנכים ובעלי המוגבלויות הם משלמי מיסים ככל שאר האזרחים במדינה, ועל כן מגיע להם ליהנות מכל התנאים להם זכאים שאר האזרחים. יצירת תשתית הולמת ובניית מרחבים וחללים מותאמים ובעלי נגישות לנכים ולבעלי מוגבלויות צריכה להיות במודעות של מקבלי ההחלטות בישראל אשר צריכים למצוא את הדרך להשקיע תקציבים בתשתיות אלה וזה לא בשמיים בכלל.

פתרונות מונגשים לציבור הנכים ובעלי המוגבלויות בישראל

יש מספר מתקנים אירופאיים מובילים בעולם, אשר הבאתם לארץ במחירים סבירים יאפשרו לכל מי שזקוק לכך יציאה פשוטה יותר מהבית לעולם שבחוץ. ישנם מגוון פתרונות מותאמים באופן אישי לנכים ולבעלי מוגבלויות לצורך כך. ברוב המקרים הבעיה העיקרית עבור ציבור הנכים ובעלי המוגבלויות הוא בעיית המדרגות. בעיית המדרגות ניתנת לפתרון בקלות יחסית וגם במחיר בר השגה וזאת על ידי התקנת מעלון מדרגות לנכים. בשוק ישנם מספר חברות ומותגים המביאים את המתקנים הללו. לדוגמה: Minivator – מעלון כסא תוצרת אנגליה, דגם נוסף : Minivator – מעלון אמבטיה תוצרת אנגליה, Extrema – מעלון משטח למדרגות תוצרת איטליה, Pollok – מעלון משטח תוצרת אירלנד ועוד.

אלה הפתרונות שציבור הנכים ובעלי המוגבלויות בארץ יכול להיעזר בהם, והם אשר הופכים את המרחב בו הוא נע למונגש וקל יותר עבורו. אנו מחויבים להביא למודעות מקבלי ההחלטות בארץ את סבלם ואת הקושי הרב בו מצויים ציבור הנכים בארץ ולהצביע על כל מקום שלא מספק נגישות מספקת עבורם. חשבו כמה מתסכל זה להגיע לבית תרבות כלשהו למשל רק כדי לגלות שהוא אינו נגיש לנכים ולא מאפשר להם להשתמש בשירותים בצורה נוחה או לעלות לקומה השנייה בבניין או אפילו להיכנס עם כיסא גלגלים לאולם.

אם כל אחד ואחת מאתנו יבין את הנושא ייטב כולנו ובעיקר עבורם.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן