073-7786662
אמבר פרו – מעלונים ופתרונות נגישות או לחץ כאן ליצירת קשר
אמבר פרו – מעלונים ופתרונות נגישות

קטלוג מוצרים

מעלונים ביתיים

מעלון ביתי מספק פתרון נוח ויעיל עבור בעלי מוגבלויות המבקשים לעלות או לרדת במדרגות בין אם בבית הפרטי ובין אם במקום ציבורי. קיימים שלל פתרונות נגישות בתחום מעלונים ביתיים תוך כדי התאמה לעיצוב ותקציב הלקוח.

מעלון ביתי מתוכנן על פי מידה ובהתאם לתנאי השטח, תוך היענות לצרכיו ולהעדפותיו של כל לקוח ולקוח באשר הוא. זמן האספקה וההתקנה של מעלונים ביתיים קצרים משמעותית מהתקנת מעלית וגם מחירו נוח יותר.


מעלון ביתי דומה במרבית מאפייניו למעלית נוסעים רגילה אך זוכה להקלות אשר חוסכות את הצורך בבור מאוד עמוק או במרחב גדול מעליו, חוסך את הצורך בחדר מכונות ועובד על חשמל חד פאזי.

מעלונים ביתיים לבעלי מוגבלויות

אנשים המתמודדים עם נכות פיזית בדרגה כזאת או אחרת ואנשים קשישים, יכולים למצוא את עצמם מתקשים לעלות במדרגות – כך אם הם מתגוררים בבית עם 2 מפלסים או יותר, הם יוכלו למצוא את עצמם מתקשים להתנייד בתוך הבית. מכיוון, שביתם הוא מבצרם, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג שהם אכן יוכלו להסתובב בו בחופשיות ולהגיע לאן שרק יחפצו, בכל זמן שיחפצו ואחד מהאמצעיים אשר יאפשר להם להשיג את אותה המטרה הוא מעלון לבית.

מה זה מעלון ביתי?

מעלונים מהווים למעשה כלים מכניים ממונעים, באמצעותם ניתן לעלות או לרדת במדרגות או להגיע למקומות נמוכים או גבוהים מהקרקע. מעלון ביתי מופעל על גבי מסוע ייעודי אשר אמור להיות מותקן בבית עבור המטרה. קיימים סוגים שונים של מעלונים, הנבדלים אלו מאלו בשורה ארוכה של פרמטרים ובין היתר גם באופן הפעולה שלהם – וכחלק מכך, גם בצורת ההתקנה. הפעלת מעלון לבית אמורה להוות כפעולה פשוטה אשר מתבססת על מתג ייעודי או על שלט.

סוגים של מעלונים ביתיים

כל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם של מעלונים ביתיים, יכול להיות מופתע נוכח כל הסוגים הרבים של המעלונים הקיימים, כאשר, היצע המעלונים כולל בין היתר: מעלון מדרגות, מעלון בריכה, מעלון משופע, מעלון משופע משטח, מעלון משופע כסא (מדובר בסוג של מתקן כסא, כך שאם המעלון מיועד עבור אדם עם כסא גלגלים, יש לקחת בחשבון שהוא יידרש לעבור אל הכיסא של המעלון לצורך המטרה) ומגוון האפשרויות עוד רחב.

בכדי לבצע את הבחירה הנכונה, ההמלצה היא לערוך היכרות עם כמה שיותר סוגים של מעלונים – עם התכונות שלהם, עם היתרונות והחסרונות, עם השימושים עבורם הם מיועדים ועוד.. בשלב הבא, ובהתבסס על הבנת הדרישות והצרכים, ניתן יהיה למקד את החיפוש במעלונים הרלוונטיים וכמובן, גם לבחור את החברה אשר תספק אותם.

כיצד לבצע את הבחירה הנכונה של מעלון ביתי?

מי שזאת הפעם הראשונה בה הוא מחפש אחר מעלונים, יוכל להיתקל בקושי לגבי ביצוע הבחירה מתוך כל האפשרויות הרבות המוצעות. יש לזכור, כי בסופו של דבר, המטרה של מעלון ביתי היא לענות בצורה האופטימאלית על הצרכים הפרטניים של המשתמשים קשיש, אדם עם נכות או כל אדם אחר. מהסיבה הזאת, החשיבות הגבוהה ביותר תהיה שהמעלון הנבחר אכן יספק מענה על הצורך בגינו מתקינים אותו מלכתחילה.

מעבר לכך, תנאי השטח והתשתיות של הבית ישפיעו במידה רבה על הבחירה והתקנת המעלון, לדוגמא, לא בכל בית תהיה אפשרות להתקין מעלון עם פיר ובמקרה כזה, יש צורך לבחור באפשרות אחרת מתוך ההיצע. כמובן, שבשלבים האלו, כבר חשוב להיוועץ בחברה המתמחה בתחום מעלונים ביתיים המחזיקה בידע, ניסיון וכלים בתחום, על מנת להבין את הדרישות ובחינת תנאי השטח . בהתבסס על כל הנתונים הללו, תוכל החברה להמליץ על הבחירה המתאימה.

שאלות ותשובות בנושא מעלון לבית:

באילו מצבים יש להתקין מעלון אנכי ללא פיר?

קיימים סוגים שונים של מעלונים ללא פיר. חלקם מתאימים להתקנה בתוך דירה וחלקם לא. המשותף לדגמים במעלון זה הוא שהם מתאימים להתקנה במקומות שגובה ההרמה שלהם מגיע עד 3 מ' או עד 4 מ' בלבד.

ישנם דגמים שמיועדים להתקנה בחלל הפתוח וישנם דגמים המיועדים להתקנה במקום שבו נדרש לפרוץ את התקרה ולהשתמש בתקרה כחיזוק נוסף בדרך.

מעלון אנכי ללא פיר יכול להיות מותקן בחללים משותפים בבניינים בתוך או מחוץ למבנה וגם במקומות מוסדיים.

למעלון זה נדרשות יחסית מעט עבודות הכנה ומחירו אטרקטיבי יותר בהשוואה למעלונים אחרים שעבורם נדרש גם פיר.

קיימים מעלונים ללא פיר שנדרשת עבורם לחיצה רציפה על כפתור ההפעלה לצורך הנעה ויש דגמים שהם אוטומטיים ונדרשת עבורם לחיצה אחת על כפתור ההפעלה.
מעלון ללא פיר הוא אחת האופציות האטרקטיביות ביותר לשימוש עבור אדם בכיסא גלגלים. מעלון זה יכול להבטיח לאדם בעל צרכים מיוחדים, תנועה ללא הגבלה ועצמאות בביתו או בדרך אל ביתו.

את המעלונים פורצי התקרה ניתן למקם במקומות בבית שלא בהכרח חשבנו שיכולים לשמש אותנו לצורך הזה. כדאי להיוועץ עם נציג החברה ולהבין אם מעלון זה הוא הפתרון עבורך.

מה ההבדל בין מעלית רגילה ומעלון ביתי?

מעלית של בניין נועדה להיות מהירה יותר מאחר והיא מיועדת לגשר על פני מרחק רב יותר. מהירותה של מעלית מגיע ל-0.63 מ' בשנייה לעומת מעלון או מעלית ביתית שמהירותה מגיעה ל-0.15 מ' בשנייה.

ההכנות הנדרשות למעלית מורכבות יותר מאשר במקרה של מעלון. לדוגמה – הבור אותו נדרש לספק למעלית צריך להיות כ-1.5 מ' עומק לעומת עומק בור של מעלון שעמד על כ-20 ס"מ.

הגובה הנדרש עבור מעלית בקומה העליונה הוא 3.2 מ', בעוד שלמעלון / מעלית ביתית מספיק גובה של 2.6 מ' בקומה העליונה, מה שמקל על אישור התכנית בעירייה.

ישנם עוד כמה הבדלים כגון חדר מכונות שנדרש למעליות מסוימות, למעלית נדרש חשמל תלת פאזי ועוד. לרב, בבתים פרטיים בעלי שתיים או שלוש קומות מתקינים בעיקר מעלונים / מעליות ביתיות ולא מעליות של בניינים.

מהו מעלון אנכי?

מעלון אנכי הוא מעלון אשר נועד לשנע אנשים על גבי משטח או בתוך תא מעלה ומטה. מעלון זה הוא פתרון מאוד נוח לשימוש עבור אנשים החיים בבתים בעלי כמה קומות וגם עבור מי שמשתמש בכיסא גלגלים.

קיימים מעלונים אנכיים מכמה סוגים:
תא מעלון המיועד להתקנה בפיר בנוי. תא זה מגיע מוכן להתקנה בפיר שהגודל שלו תואם מראש עם החברה. תא עם דלתות כנף מופעל בלחיצה קבועה על כפתור ההפעלה. מחירו לרב יהיה נמוך יותר מתא מעלון עם דלתות אוטומטיות (טלסקופיות) המאפשרות לחיצה אחת לשם הפעלת המעלון - כמו במעלית של בניין.

מעלון משטח בפיר קומפלט – מעלון זה מסופק עם פיר זכוכית או ללא זכוכית ובתוכו יש משטח בלבד ולא תא. היתרון הוא בכך שהוא ממקסם את השטח הנתון וגם אם אין הרבה מרחב – ניתן עדיין להכניס כיסא גלגלים אל המעלון משום שיש לו רק משטח בתוך הפיר ולא תא שתופס עוד מקום. מעלון זה בעל מראה אטרקטיבי מאוד ועלותו נמוכה בהשוואה למעלון שמגיע עם תא בתוך פיר. ניתן לקבל את הקונסטרוקציה של המעלון בגוונים שונים להתאמה מקסימלית לחלל. ניתן להתקינו בתוך או מחוץ למבנה.

מעלון ביתי / מעלית ביתית קומפלט – תא בפיר זכוכית או לא זכוכית. מעלון זה מגיע עם תא, מה שיכול לאפשר לחיצה רגעית על כפתור ההפעלה ונסיעה "אוטומטית" כמו במעלית של בניין. היתרון במעלון זה שאין צורך בבניה נפרדת של הפיר ושהמעלון גם אופרטיבי וגם משמש כתכשיט בבית. ניתן לקבל את הקונסטרוקציה של המעלון בגוונים שונים להתאמה מקסימלית לחלל. ניתן להתקינו בתוך או מחוץ למבנה.

מעלון ללא פיר - קיימים סוגים שונים של מעלונים ללא פיר. חלקם מתאימים להתקנה בתוך דירה / בית וחלקם לא. המשותף לדגמים במעלון זה הוא שהם מתאימים להתקנה במקומות שגובה ההרמה שלהם מגיע עד 3 מ' או עד 4 מ' בלבד. ישנם דגמים שמיועדים להתקנה בחלל הפתוח וישנם דגמים המיועדים להתקנה במקום שבו נדרש לפרוץ את התקרה ולהשתמש בתקרה כחיזוק נוסף בדרך.

כיצד לבחור מעלון ביתי?

בחירת מעלון היא שאלה של שני פרמטרים עיקריים: עלות ופרקטיקה. על מנת להבין טוב יותר את האפשרויות המתאימות עבורך, כדאי להיוועץ עם נציג החברה ולפרט בפניו את הצרכים והרצונות הספציפיים הנדרשים עבורך.

מהו סוג המעלון שיתאים לצורך שלי?

עבור חלק מהפונים, המעלון אמור לשמש רק ככלי עזר לנגישות ואילו עבור אחרים, מעלית ביתית יכולה להיות דרך נוחה יותר להתנייד בין הקומות אבל גם פריט מיוחד המשמש ככלי עיצובי וגם כזה המעלה את ערך הבית. רצוי להיוועץ באש מקצוע בעניין זה.

האם ניתנת אחריות למעלון?

עבור כל המעלונים ניתנים אחריות ושירות למשך תקופה מיום חתימת ההסכם. כל מעלון לפי המפרט שלו.

כמה חשמל צורך מעלון ביתי?

עבור כל המעלונים הביתיים הנמכרים בחברת אמבר פרו, נדרש שקע חשמל רגיל 220v בסמוך למעלון.

איזה סוגי מעלונים ביתיים קיימים?

בחברתנו קיימים סוגי המעלונים הבאים:
• מעלון כיסא לקו ישר או מתעקל, פנימי או חיצוני.
• מעלון משטח לקו ישר או מתעקל, פנימי או חיצוני.
• מעלון אנכי ללא פיר.
• תא מעלון להתקנה בפיר.
• מעלון אנכי בורגי קומפלט עם משטח בפיר.
• מעלון אנכי קומפלט עם תא בפיר.
• מעלון משא למטבחים ולמקומות תעשייתיים.

מה צריך לדעת על מעלונים לבית?

מעלון ביתי מתאים עבור מי שמעוניין להתנייד ביתר קלות בביתו. בין אם מדובר רק במענה תכליתי לצורך פיזי או בתוספת עיצובית בנוסף לתכונות הניידות שהוא מאפשר, מעלון ביתי הוא מוצר נהדר שיכול להתאים כמעט לכל מצב.

הרבה פעמים אנחנו נדרשים להסתגל לשגרה חדשה של כושר או יכולת אך איננו רוצים לשנות את כל מהלך חיינו ולהחליף מקום מגורים. מעלון ביתי מסייע לנו לשמר את הקיים ובאותו זמן להקל על המציאות החדשה.

מעלונים ביתיים קונים מחברות וותיקות שפועלות שנים רבות ויודעות לתת מענה גם בשירות לשנים ארוכות.

כיצד בוחרים מעלונים או מעליות ביתיות לכיסא גלגלים?

על מנת להבין טוב יותר את האפשרויות המתאימות עבורך, כדאי להיוועץ עם נציג החברה ולפרט בפניו את הצרכים והרצונות הספציפיים הנדרשים עבורך.

מי צריך להשתמש במעלונים או במעליות ביתיות?

מעלון ביתי מתאים עבור מי שמעוניין להתנייד ביתר קלות בביתו. בין אם מדובר רק במענה תכליתי לצורך פיזי או בתוספת עיצובית בנוסף לתכונות הניידות שהוא מאפשר, מעלון ביתי הוא מוצר נהדר שיכול להתאים כמעט לכל מצב.

דילוג לתוכן