073-7786662
אמבר פרו – מעלונים ופתרונות נגישות או לחץ כאן ליצירת קשר
אמבר פרו – מעלונים ופתרונות נגישות

קטלוג מוצרים

מעלון מדרגות HANDICARE

מעלוני כסא למדרגות מבית הענקית HANDICARE ההולנדית נמכרים באמבר פרו
מעלון מדרגות חשמלי של HANDICARE מותקנים בכל רחבי ישראל בבתים פרטיים וגם בחדרי מדרגות ומשרתים ביושרה לקוחות מרוצים לאורך שנים.

לקוחות המחפשים פתרון אלגנטי לעלייה במדרגות, בוחרים במעלון מדרגות של HANDICARE בין אם מדובר במסילה אחת או בשתי מסילות שעליהם נוסע הכיסא ל-HANDICARE יש את שניהם.

מעלון מדרגות HANDICARE משדר איכות ומחשבה גדולה על נוחות השימוש של הלקוח בכל רכיב הקיים בכסא.


מעלון מדרגות מותאם לכל לקוח באופן אישי ובעלי יתרונות רבים

מדרגון כסא למדרגות שלנו בעלי כסא נוח לישיבה, מספק תמיכה טובה לגוף ובעל יתרונות רבים:

  • מהירות הנסיעה איטית לנוחיות והרגשת הביטחון של המשתמש.
  • הפעלת מעלון מדרגות מתאפשרת גם על ידי לחיצה על כפתור במשענת היד וגם בלחיצה על שלט מרחוק.
  • כל מעלון מדרגות מסופק עם שני שלטים.
  • מדרגון כסא מותאם למדרגות בקו ישר או לגרמי מדרגות עם סיבובים. להתקנה בתוך מבנה או להתקנה מחוץ למבנה.
  • לחברת HANDICARE ההולנדית קיים פתרון למסילה שיכולה לעמוד בתנאי מזג האוויר מחוץ למבנה – זוהי מסילה בצבע ZINK שמיועדת לעמוד תחת כיפת השמיים.
  • מעלון מדרגות בעל מושב מתכוונן בהתאם לגובה הרצוי ללקוח עם מידות מינימום גובה שאין בשום מקום אחר.
  • מעלון לנכים ובעלי מוגבלויות HAEVY DUTY לבעלי משקל של עד 137 ק"ג.
  • מגוון צבעים של ריפודים לכיסא ומספר גוונים לבחירה עבור מסילות שמותקנות בתוך מבנה.
  • מעלוני הכיסא מצוידים במסילות הכפולות של HANDICARE צרות

שאלות ותשובות בנושא מעלוני מדרגות:

כיצד בוחרים מעלון מדרגות?

מעלון מדרגות הוא פתרון יעיל ומשתלם עבור כל אדם שיש בביתו מדרגות שבהן עליו להשתמש בחיי היום יום. בחירת המעלון יכולה להתבצע ביתר קלות ככל שנציג החברה ידע להבין את הצורך הספציפי ולהתאים את המעלון הנכון עבורך. נציג שידע להסביר באופן ברור את השוני בין המעלונים השונים וידע לתת תשובות מהירות ופרטים מדוייקים, יסייע בידך לבחור את המעלון הנכון.

אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת מעלון למדרגות היא ההכרה במפרט שלו וביכולותיו של המעלון. בין השאר חשוב לשים לב לרוחב המסילה וביכולתה לדוגמא לתפוס כמה שפחות מקום במדרגות, התאמתה לרוחב המדרגות ולשינויי הזווית אם קיימים. ישנם למשל מעלונים המותאמים במיוחד לתנאי חוץ וחשוב לוודא שהם מסופקים כך מהיצרן ולא עוברים התאמה בארץ לשם כך. ישנם מעלונים שניתן לרכוש ממלאי, לעומת מעלונים שזמן האספקה שלהם ארוך יותר מכיוון שהם מיוצרים במיוחד ומיובאים לישראל במיוחד עבורך.
חשוב מאוד לוודא שההחברה מוכרת ושיש מאחוריה שנים של ניסיון הן בהתקנה והן בשירות.

כיצד פועל מעלון כסא למדרגות?

מעלון כיסא למדרגות הוא פתרון מצוין שיכול להתאים כמעט לכל גרם מדרגות באשר הוא, חיצוני או פנימי, ישר או מתעקל. רוחב המדרגה הנדרש עומד בתקן המקובל ולכן מעלון זה מתאים כמעט ל-100% מהמקומות וגם בחדרי מדרגות בבניינים.

הכיסא מורכב על גבי מסילה – לצידה או מעליה, באמבר פרו קיימים מספר דגמים וחשוב להבין איזה מהם פוגש את הצרכים של המשתמש בצורה הטובה ביותר.

המסילה מותקנת על המדרגות עצמן ולצורך כך נדרש קידוח במדרגות לטובת חיבור הרגליים שאליהן מחוברת המסילה. ניתן תמיד להחזיר את המצב לקדמותו על ידי מילוי החורים עם חומר מותאם לסוג המדרגות.

המשתמש יושב על הכיסא ובאמצעות לחיצה על כפתור ההפעלה המצוי על משענת היד או על השלט הוא נוסע לאורך המסילה למעלה או למטה. הכיסא מצויד במשענת רגליים, משענות ידיים וחגורה. מהירות הנסיעה מתונה וכל זאת על מנת לתת הרגשת ביטחון למשתמש.

מעלוני הכיסא מצוידים בסוללות נטענות ולכן גם במקרה של הפסקת חשמל, המעלון יכול להמשיך לפעול.

האם מעלון כסא למדרגות יכול לעבור מעברי פינות?

מעלוני כיסא מדגמים מסוימים מותאמים לתת מענה במקרה של מדרגות מתעקלות עם או בלי סיבובים. לצורך הכנת מסילה המותאמת למקום, עורכים צילומים עם מכשור מיוחד במשך מספר שעות בבית הלקוח. לאחר לקיחת המידות והצילומים והעברתם אל התכנה של היצרן, מתקבל שרטוט מדויק של המדרגות בבית הלקוח ובו ניתן לראות את המהלך של המעלון והמידות אותם הלקוח מאשר לפני ביצוע ההזמנה.

מסילות המותאמות למדרגות בעלות עיקולים יכולות לגשר על פני שינוי זווית, פודסטים, עיקולים וסיבובים הקיימים כחלק ממהלך הדרך אל היעד המבוקש. ניתן לגשר על פני מרחקים בין מדרגות באמצעות מסילות אלה ולהבטיח מענה כולל לצרכי הלקוח.
באמבר פרו קיימים גם דגמים המותאמים למדרגות מתעקלות תחת כיפת השמיים.

מעלונים אלה מיועדים לעמוד בתנאי חוץ ומגיעים מותאמים לכך במיוחד מהיצרן. המסילות מגיעות בצבע מגלוון שעמיד לאורך זמן בתנאי חוץ. במעלונים אלה ניתן לקבל גם כיסוי מקורי מהיצרן לשמירה על הכיסא מפני הגשם.

האם מעלון כסא למדרגות משתמש בחשמל רב?

למעלון כיסא נדרש שקע חשמל רגיל 220v בקרבת במסילה – בהתחלתה או בסופה.
המעלון נטען באמצעות שני מצברים הממוקמים בקופסא תחת המושב והוא נטען כל זמן שהוא חונה עד למילוי המצברים. תודות למצברים, מעלון זה יכול להמשיך לעבוד עוד מספר פעמים גם במקרה של הפסקת חשמל.

באיזו מהירות נע מעלון לכסא גלגלים?

מעלוני כיסא ומשטח נעים כ-0.12 מ' בשנייה וזאת על מנת לתת תחושת ביטחון למשתמש.
מאחר והמרחקים המיועדים לגישור אינם ארוכים במיוחד, מדובר על נסיעה קצרה למדי על אף המהירות הנמוכה.

המהירות קטנה ככל שמתקרבים אל עבר סיבוב או עצירה על מנת לאפשר תנועה חלקה, נעימה ובטוחה עבור המשתמש.

האם מעלון מדרגות הוא מכשיר בטוח לשימוש?

לחלוטין כן. מעלון זה נמכר במדינות רבות ומיועד לשמש גם אנשים בעלי מוגבלות וגם משתמשים מבוגרים. המעלון תוכנן כך שהוא משרה ביטחון עבור כל מי שמשתמש בו וזאת באמצעות הגנות כגון משענות ידיים ורגליים במעלוני כיסא, מעקות מסביב למעלוני משטח, תנועה במהירות סבירה, שיפוע מתון ומרחק קטן מהמדרגות עצמן.

האם יש מגבלת משקל נשיאה למעלון לכסא גלגלים?

המשקלים המותרים משתנים בהתאם לדגמים השונים. לרב המעלונים מתוכננים כך שהם מסוגלים לשאת משקל גבוה יותר מן הממוצע הקיים. בדגמים מסוימים ניתן לקבל אפשרות של מעלון ל"משקל כבד" במידה ויש צורך בכך.

במעלוני המשטח המיועדים לשאת אדם בכיסא גלגלים, כבר חושבו המשקלים של הכיסא ואפילו של האדם המלווה – במקרה שמדובר במשטח גדול המיועד גם למלווה. כך העומסים המותרים תואמים את הצורך של המשתמש מבלי שיצטרך להזמין משהו נוסף במיוחד.

מהו רוחב המדרגות הנחוץ להתקנת מעלון כסא למדרגות?

הרוחב האופטימלי של מדרגות המתאים להתקנת מעלון כיסא הוא בין 75 ס"מ ל-80 ס"מ.
יחד עם זאת, קיימים גם דגמים שניתן להתאים למדרגות צרות יותר. יש להיוועץ עם נציג החברה ולבדוק מה ניתן לעשות במקרה זה.

האם מעלון לכסא גלגלים נוסע על המעקה הקיים?

מעלונים לעולם אינם מותקנים על גבי מעקות קיימים והם אינם מחליפים אותם. כלומר – לא ניתן להשתמש במסילות של המעלון כמעקה. ברב המקרים ניתן להרכיב את המעלונים ללא צורך בשינוי של המעקה.

מעלוני כיסא מותקנים על גבי המדרגות עצמן וכך גם מעלוני משטח המיועדים לאדם בכיסא גלגלים. במעלוני משטח קיימת גם אופציה להתקנה של המסילה על קיר הסמוך למדרגות וזאת בכפוף לאישור קונסטרוקטור לחוזק הקיר וליכולת שלו לשאת את העומסים הנדרשים.

האם ניתן להתקין את המעלון רק בצד של המעקה

ניתן להתקין את המסילה בכל צד של המדרגות, ללא קשר למעקה או לקיר.
מה שיקבע את הצד עליו מותקן המעלון הוא בדרך כלל המקום שבו המעלון נדרש לבצע סיבוב או חנייה. העדפה תהיה תמיד להתקין את המעלון כך שלא יידרש לסיבוב לחנייה שמייקר את ההצעה.

כמו כן, המעלון לרב יותקן על הצד שבו הוא יעבור מרחק קצר יותר – למשל בחלק הפנימי של המדרגות בסמוך למעקה בניגוד לחלק החיצוני של המדרגות שבו המרחק גדול יותר.
ישנם מקרים שניתן להתקין את המעלון על כל אחד מהצדדים והדבר נידון עם הלקוח ומוחלט על פי רצונו ומידת ההתאמתו של המעלון לצרכיו.

מהו מרחק המסילות מהמעקה/ הקיר?

המרחק של המסילות מהקיר משתנה בהתאם לדגם המעלון. ברב המקרים המסילות של מעלוני אמבר פרו יותקנו במרחק של בין 12-15 ס"מ מקצה המדרגה, וישאירו כמה שיותר מקום פנוי במדרגות לשימושים השונים.

המסילות של מעלוני אמבר פרו הן מהצרות ביותר בתחום ועל כן מותקנות בישראל כבר למעלה מעשרים שנה, גם בבתים פרטיים וגם בחדרי מדרגות בבניינים, גם אצל לקוחות פרטיים וגם אצל לקוחות מוסדיים.

דילוג לתוכן